Алексинчани у четвртфиналу Купа Србије!

Мудром игром и паметном тактиком футсалери Клуба малог фудбала „Алексинац 2015 ” постигли су историјски успех: у осмини финала Футсал купа Србије синоћ су на паркету овдашње Хале спортова савладали актуелног првака државе, београдску Црвену звезду, са 4:2! Истина је да су црвено-бели допутовали на утакмицу са осам играча и да им у актуелном првенству баш не цветају руже, али то ни у ком случају не умањује успех Алексинчана.

У 11. минуту мрежу црвено-белих начео је капитен Мартин Ристић после сјајног додавања Стефана Ђурића који је седам минута касније и сам погодио циљ – 2:0.

Почетком другог дела гости су преузели иницијативу и у 23. минуту дебитант Немања Ђукић је смањио на 2:1. Следи офанзива Црвене звезде и неколико бравурозних одбрана голмана Уроша Петковића. Одолевали су домаћи атацима и из брзих контри покушавали да затресу мрежу. Посрећило се капитену Ристићу у 33. минуту, да би Амир Зека два минута касније повисио на 4:1. У финишу утакмице, у 36. минуту, Ђукић је ублажио пораз гостију. Крајњи скор, дакле, Алексинац – Црвена звезда 4:2.

Пласман међу осам најбољих екипа у Футсал купу Србије је сам по себи велики успех једног малог фудбалског клуба који постоји тек нешто више од пет година. Истовремено, када је реч о тимским спортовима, то је, колико се зна, један од највећих успеха неког спортског колектива са подручја алексиначке општине.

АЛЕКСИНАЦ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 4:2 (2:0)

КМФ Алексинац 2015

Хала спортова, Алексинац. Судије: Милош Грујић (Ниш), Стеван Лазаревић (Ниш), Жељко Стоилков (Алексинац). Стрелци: 1:0 Ристић у 11, 2:0 Ђурић у 18, 2:1 Ђукић у 23, 3:1 Ристић у 33, 4:1 Зека у 35, 4:2 Ђукић у 36. минуту. Жути картони: М. Земљак (Алексинац), Милосављевић, Ђукић (Ц. звезда). Црвени картон: Живић (Алексинац).

АЛЕКСИНАЦ: ПЕТКОВИЋ, ЂУРИЋ, ЈЕЗДИЋ, РИСТИЋ, ЖИВИЋ, Стевановић, Чудић, Живковић, Зека, Спасић, М. Земљак, Петровић, Н. Стојановић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: МЛАДЕНОВИЋ, ИНАЈЕТОВИЋ, ИВАНИШЕВИЋ, ПЕТРОНИЈЕВИЋ, МИЛОСАВЉЕВИЋ, Јевтић, Благојевић, Ђукић.