Алексинчани не дају трон; Напредак декласирао Плану

Кошаркаши Напретка ЈКП остварили су убедљиву победу над Планом 83:59 (18:21, 22:13, 30:10, 13:15). Гости из Велике Плане били су достојан противник само у првој деоници, а захваљујући сјајном шутерском учинку (8/14 за три) држали су резултатски прикључак након 20 минута сусрета. Домаћи тим предводио је Вукадин Петровић са 20 постигнутих поена. Следи Врбас.

Екипа Плане одлично је започела утакмицу. Након чак седме узастопне тројке, гости су имали максималних 10:21 у своју корист. Од тог момента уследила је срија Напретка (8:0), па је алексиначки тим значајно смањио заостатак на крају прве четвртине – 18:21.

Друга деоница донела је и коначни преокрет резултата, а период између 20 и 30. минута био је пресудан у овом дуелу, с обзиром да су домаћи играчи трећу четвртину добили са 30:10.

Била је ово 20. победа Напретка у овосезонској Другој мушкој лиги Србије, којом су се изабраници Небојше Раичевића вратили на прво место, испред Колубаре. Осим поменутог Петровића, двоцифрени учинак код победника имали су и: Димитрије Раичевић (15п, 3ск), Никола Прокић (14п, 10ск), Андрија Митровић (10п, 9ск). Ваља поменути и учинак Драгана Мијајловића, који је за 25 минута у игри забележио 7 поена, уз 10 ухваћених лопти и 4 асистенције.

У игру нису улазили Славиша Богавац и Војкан Милинчић.

У наредном, претпоследњем колу, Напредак путује у Врбас. Следећи противник нашег тима налази се у грћевитој борби за опстанак, док би победа гостију из Алексинца била велики корак ка освајању титуле прака такмичења.