Aleksinčani ne daju tron; Napredak deklasirao Planu

Košarkaši Napretka JKP ostvarili su ubedljivu pobedu nad Planom 83:59 (18:21, 22:13, 30:10, 13:15). Gosti iz Velike Plane bili su dostojan protivnik samo u prvoj deonici, a zahvaljujući sjajnom šuterskom učinku (8/14 za tri) držali su rezultatski priključak nakon 20 minuta susreta. Domaći tim predvodio je Vukadin Petrović sa 20 postignutih poena. Sledi Vrbas.

Ekipa Plane odlično je započela utakmicu. Nakon čak sedme uzastopne trojke, gosti su imali maksimalnih 10:21 u svoju korist. Od tog momenta usledila je srija Napretka (8:0), pa je aleksinački tim značajno smanjio zaostatak na kraju prve četvrtine – 18:21.

Druga deonica donela je i konačni preokret rezultata, a period između 20 i 30. minuta bio je presudan u ovom duelu, s obzirom da su domaći igrači treću četvrtinu dobili sa 30:10.

Bila je ovo 20. pobeda Napretka u ovosezonskoj Drugoj muškoj ligi Srbije, kojom su se izabranici Nebojše Raičevića vratili na prvo mesto, ispred Kolubare. Osim pomenutog Petrovića, dvocifreni učinak kod pobednika imali su i: Dimitrije Raičević (15p, 3sk), Nikola Prokić (14p, 10sk), Andrija Mitrović (10p, 9sk). Valja pomenuti i učinak Dragana Mijajlovića, koji je za 25 minuta u igri zabeležio 7 poena, uz 10 uhvaćenih lopti i 4 asistencije.

U igru nisu ulazili Slaviša Bogavac i Vojkan Milinčić.

U narednom, pretposlednjem kolu, Napredak putuje u Vrbas. Sledeći protivnik našeg tima nalazi se u grćevitoj borbi za opstanak, dok bi pobeda gostiju iz Aleksinca bila veliki korak ka osvajanju titule praka takmičenja.