Karate gran pri

„Шуматовцу” друго место и 33 медаље

На Гран при турниру, који је јуче одржан у овдашњој Хали спортова, такмичари Карате клуба „Шуматовац” освојили су 33 медаље и друго место у укупном пласману. У генералном пласману најбољи је Карате клуб „Пожаревац 92” из Пожаревца, док је треће место припало каратистима клуба „Лотос” из Смедерева.

Aлексинчани су се окитили са седам златних, пет сребрних и 21 бронзаном медаљом. У појединачном пласману најсјајније одличје освојили су: Страхиња Стошић, Стефан Стојановић, Магдалена Прокић, Мартина Ђорђевић, Лука Алексић, Емина Младеновић и Кристијан Милутиновић. Сребрне медаље припале су Ивану Удовичићу, Исидори Станковић, Теодори Павловић, Милици Јовановић и Јани Ристић. Бронзу су освојили: Данило Вучевић, Миљана Влајић, Кристина Павловић, Михајло Петровић, Петар Живковић, Филип Ђорђевић, Лука Ђорђевић, Милица Миловановић, Марија Алексић, Урош Станојевић, Лазар Веселиновић, Страхиња Петровић, Ена Петровић, Теодора Вељковић, Ена Радуловић, Невена Грујић, Лана Ђорђевић, Александар Цветковић, Никола Ристић, Новак Вучевић, Лана Урошевић.

Златне медаље у катама освојили су ката тимови: „Шуматовац 1” (Теодора Павловић, Марија Алексић, Емина Младеновић), „Шуматовац 2” (Михајло Прокић, Стефан Стојановић, Лазар Влајић), „Шуматовац 3” (Данило Вучевић, Александар Цветковић, Михајло Прокић), док је сребро освојио ката тим „Шуматовац 4” (Милица Јовановић, Марија Алексић, Емина Младеновић).

На такмичењу је, иначе, учествовало преко 210 такмичара из 11 клубова из Лајковца, Великих Црљена, Лазаревца, Новог Београда, Смедерева, Пожаревца, Свилајнца, Крагујевца, Пожеге, Блаца и Алексинца. Гран при турнир организовали су Српска карате унија и Карате клуб „Шуматовац”.

Били смо добри домаћини што је потврдио и спортски директор Српске карате уније Бранислав Дмитровић који је организацију турнира оценио највишом оценом ‒ каже председник КК „Шуматовац”, Дејан Вуксановић.