Zemljak u akciji

Фудбал: Земљаков гол за причу

У 12. колу Зоне Исток, фудбалери Рудар Алпоса са Алексиначког Рудника са 1:0 савладали су тим Ђердапа из Кладова. Гол за три бода постигао је капитен Александар Земљак у 34. минуту из слободног ударца. Био је то евро-гол за причу; ударац са 25 метара преко живог зида, лопта је погодила онај део гола где се спајају статива и пречка и скинула паучину. Капа доле, мајсторе!
Наш други представник у овом рангу, Моравица из Суботинца, играла је у Малошишту, где је од истоимене екипе поражена са 2:1. Суботинчани су дошли до предности у 7. минуту поготком Николе Костића, до егала домаћи тим је стигао у 25. минуту, а коначан резултат постигао је Иван Миленковић у 69. минуту.

Остали резултати: Наша крилаМајданпек 3:0, ЗаплањацСлога 5:0, ШарбановацБуковик 4:2, СврљигБСК 3:1, КабловиТимочанин 2:2 и БродоремонтХајдук Вељко 0:0.

На табели и даље води Заплањац са 31 бодом. Моравица је на трећем месту са 10 бодова мање, а Рудар Алпос заузима 11. позицију са 13 бодова.

Голеада у Алексинцу

И у Окружној лиги одигране су утакмице 12. кола. Слога је у Корману поделила бодове са Наисусом 2:2, у Мезграји Јединство из Грејача са 3:2 савладало је екипу Земљорадника, а у Алексинцу Палилула је са 5:4 победила екипу Радничког из Кочана. Као гост Црвена звезда из Горњег Љубеша поражена је од Добрича са 2:0. И Морава је претрпела пораз у Чечини, где је Моравац славио са 5:2.

FK Palilula 13
ФК Палилула

Остали резултати: Младост (Бат.) – Моравац из Заплањске Топонице 4:3, РасовачаДољевац 3:3, и ОрљанеРаднички из Чапљинца 3:0 (службени резултат).

На челу табеле је и даље Орљане са 33 бода. Палилула заузима четврто место са 23 бода, Слога је на 10. позицији са 13 бодова, колико има и Црвена звезда на 11. месту. Дванаеста позиција припала је Јединству са 12 бодова, а на последњем, 16. месту је Морава са три бода.

Прекиди у Суботинцу и Гредетину

У 11. колу Општинске лиге две утакмице су прекинуте, а једна није играна.
Меч у Суботинцу између Шкриљца из Брадарца и Ратара из Горње Пешчанице прекинут је девет минута пре краја када су гости водили са 0:1. И утакмица ГредетинОФК Дражевац прекинута је у 40. минуту при резултату 2:0, а меч између Борца и Темпа није одигран.

OFK Napredak 1929
ОФК Напредак 1929

У осталим утакмицама постигнути су ови резултати:
Полет (В) – Напредак 2012 0:2, ОФК СлогаОФК Напредак 1929 2:3, ВукашиновацЈастребац 1:3, Јединство (Б) – ОФК Рутевац 0:2 и ПобедаПолет (Р) 3:2.

После овог кола на челу табеле је Напредак 2012 из Крушја са 31 бодом. На другом месту је ОФК Напредак 1929 са 30 бодова, са 28 бодова и утакмицом мање на трећој позицији је Борац, ОФК Рутевац је четврти са 23 бода, пето место заузима Јастребац са 21 бодом, шеста је ОФК Слога са 19 бодова, итд.