Zemljak u akciji

Fudbal: Zemljakov gol za priču

U 12. kolu Zone Istok, fudbaleri Rudar Alposa sa Aleksinačkog Rudnika sa 1:0 savladali su tim Đerdapa iz Kladova. Gol za tri boda postigao je kapiten Aleksandar Zemljak u 34. minutu iz slobodnog udarca. Bio je to evro-gol za priču; udarac sa 25 metara preko živog zida, lopta je pogodila onaj deo gola gde se spajaju stativa i prečka i skinula paučinu. Kapa dole, majstore!
Naš drugi predstavnik u ovom rangu, Moravica iz Subotinca, igrala je u Malošištu, gde je od istoimene ekipe poražena sa 2:1. Subotinčani su došli do prednosti u 7. minutu pogotkom Nikole Kostića, do egala domaći tim je stigao u 25. minutu, a konačan rezultat postigao je Ivan Milenković u 69. minutu.

Ostali rezultati: Naša krilaMajdanpek 3:0, ZaplanjacSloga 5:0, ŠarbanovacBukovik 4:2, SvrljigBSK 3:1, KabloviTimočanin 2:2 i BrodoremontHajduk Veljko 0:0.

Na tabeli i dalje vodi Zaplanjac sa 31 bodom. Moravica je na trećem mestu sa 10 bodova manje, a Rudar Alpos zauzima 11. poziciju sa 13 bodova.

Goleada u Aleksincu

I u Okružnoj ligi odigrane su utakmice 12. kola. Sloga je u Kormanu podelila bodove sa Naisusom 2:2, u Mezgraji Jedinstvo iz Grejača sa 3:2 savladalo je ekipu Zemljoradnika, a u Aleksincu Palilula je sa 5:4 pobedila ekipu Radničkog iz Kočana. Kao gost Crvena zvezda iz Gornjeg Ljubeša poražena je od Dobriča sa 2:0. I Morava je pretrpela poraz u Čečini, gde je Moravac slavio sa 5:2.

FK Palilula 13
FK Palilula

Ostali rezultati: Mladost (Bat.) – Moravac iz Zaplanjske Toponice 4:3, RasovačaDoljevac 3:3, i OrljaneRadnički iz Čapljinca 3:0 (službeni rezultat).

Na čelu tabele je i dalje Orljane sa 33 boda. Palilula zauzima četvrto mesto sa 23 boda, Sloga je na 10. poziciji sa 13 bodova, koliko ima i Crvena zvezda na 11. mestu. Dvanaesta pozicija pripala je Jedinstvu sa 12 bodova, a na poslednjem, 16. mestu je Morava sa tri boda.

Prekidi u Subotincu i Gredetinu

U 11. kolu Opštinske lige dve utakmice su prekinute, a jedna nije igrana.
Meč u Subotincu između Škriljca iz Bradarca i Ratara iz Gornje Peščanice prekinut je devet minuta pre kraja kada su gosti vodili sa 0:1. I utakmica GredetinOFK Draževac prekinuta je u 40. minutu pri rezultatu 2:0, a meč između Borca i Tempa nije odigran.

OFK Napredak 1929

U ostalim utakmicama postignuti su ovi rezultati:
Polet (V) – Napredak 2012 0:2, OFK SlogaOFK Napredak 1929 2:3, VukašinovacJastrebac 1:3, Jedinstvo (B) – OFK Rutevac 0:2 i PobedaPolet (R) 3:2.

Posle ovog kola na čelu tabele je Napredak 2012 iz Krušja sa 31 bodom. Na drugom mestu je OFK Napredak 1929 sa 30 bodova, sa 28 bodova i utakmicom manje na trećoj poziciji je Borac, OFK Rutevac je četvrti sa 23 boda, peto mesto zauzima Jastrebac sa 21 bodom, šesta je OFK Sloga sa 19 bodova, itd.