FK-Rudar-Alpos

Fudbalska hronika

Fudbal: Moravici i „rudarima“ po bod

U četvrtom kolu Zone Istok naši predstavnici su osvojili po bod.

U komšijskom derbiju na Aleksinačkom Rudniku između Rudar Alposa i Bukovika iz Ražnja nije bilo golova. Jedinu priliku za pogodak izabranici trenera Miloša Belića imali su u 83. minutu, kada je Ljubisavljević šutirao sa ivice peterca. Međutim, golman gostiju Jovanović je odbranio i sačuvao bod svom timu.

Moravica je u Subotincu protiv BSK-a iz Bogovine osvojila bod (1:1). Gosti su došli do prednosti u 30. minutu, a rezultat je izjednačio Kostić u 57. minutu.

Ostali rezultati: Sloga – Timočanin 1:1, Malošište – Šarbanovac 1:1, Majdanpek – Hajduk Veljko 0:0, Zaplanjac – Svrljig 9:2, Naša krila – Kablovi 2:1i Đerdap – Brodoremont 2:1.

U prva četiri kola stopostotni učinak ostvarila su jedino Naša krila iz Belotinca.

Kada je o našim predstavnicima reč, Moravica je četvrtom mestu sa šest bodova, a Rudar Alpos zauzima 12. mesto sa četiri boda.

Prva „trojka“ Sloge i Crvene zvezde

U Okružnoj ligi odigrani su mečevi četvrtog kola.

FK-Palilula
FK Palilula

Prvu „trojku“ na svoj konto upisale su ekipe Sloge iz Kormana i Crvene zvezde iz Gornjeg Ljubeša. Kormanci su pred svojim navijačima sa 3:1 pobedili tim Moravca iz Zaplanjske Toponice, dok su „crveno-beli“ protiv Radničkog iz Kočana slavili sa 6:2.Na gostovanju u Rožini, Palilula iz Aleksinca je trijumfovala protiv Naisusa sa 3:0. Morava je u Žitkovcu poražena od Radničkog iz Čapljinca sa 4:2, kao i grejačko Jedinstvo koje je kao domaćin pretrpelo poraz od Mladosti iz Batušinca sa 2:0.

U ostalim mečevima postignuti su ovi rezultati:
Zemljoradnik – Doljevac 3:0, Dobrič – Orljane 1:2 i Moravac (Čečina) – Rasovača 2:4

Orljane i Rasovača su i dalje na čelu tabele, sada sa po 12 bodova. Treću poziciju zauzima zauzima Palilula sa 10 bodova, Jedinstvo iz Grejača je na osmom mestu sa šest bodova, Sloga je 12. a Crvena zvezda 14. sa po tri boda i Morava na dnu tabele bez bodova.

„Petarda“ u Aleksincu

U trećem kolu Opštinske fudbalske lige od osam odigranih utakmica tri su završene nerešenim rezultatom, u tri meča slavili su domaćini a u dva gosti.

OFK „Napredak 1929“ je u Aleksincu sa 5:0 pobedio tim Poleta iz Radevca. Tri boda osvojio je i Vukašinovac koji je sa 2:1 slavio protiv Sloge iz Dobrujevca, kao i Draževaca koji je sa 1:0 trijumfovao protiv Tempa iz Mozgova. Kao gosti ceo plen osvojili su Borac iz Trnjana koji je u Jakovlju porazio Pobedu sa 6:1 i Polet iz Vitoševca jer je ekipu Škriljca savladao sa 5:1.

Bodove su podelili Jastrebac – Napredak iz Krušja (0:0), Ratar – Rutevac (1:1) i Gredetin – Jedinstvo (1:1).

Na čelu tabele su četiri ekipe: Borac, Polet (V), Vukašinovac i Napredak iz Krušja sa po 7 bodova. Slede: OFK „Napredak 1929“ i Draževac sa po 6 bodova, itd.