FK-Rudar-Alpos

Фудбалска хроника

Фудбал: Моравици и „рударима“ по бод

У четвртом колу Зоне Исток наши представници су освојили по бод.

У комшијском дербију на Алексиначком Руднику између Рудар Алпоса и Буковика из Ражња није било голова. Једину прилику за погодак изабраници тренера Милоша Белића имали су у 83. минуту, када је Љубисављевић шутирао са ивице петерца. Међутим, голман гостију Јовановић је одбранио и сачувао бод свом тиму.

Моравица је у Суботинцу против БСК-а из Боговине освојила бод (1:1). Гости су дошли до предности у 30. минуту, а резултат је изједначио Костић у 57. минуту.

Остали резултати: Слога – Тимочанин 1:1, Малошиште – Шарбановац 1:1, Мајданпек – Хајдук Вељко 0:0, Заплањац – Сврљиг 9:2, Наша крила – Каблови 2:1и Ђердап – Бродоремонт 2:1.

У прва четири кола стопостотни учинак остварила су једино Наша крила из Белотинца.

Када је о нашим представницима реч, Моравица је четвртом месту са шест бодова, а Рудар Алпос заузима 12. место са четири бода.

Прва „тројка“ Слоге и Црвене звезде

У Окружној лиги одиграни су мечеви четвртог кола.

FK-Palilula
ФК Палилула

Прву „тројку“ на свој конто уписале су екипе Слоге из Кормана и Црвене звезде из Горњег Љубеша. Корманци су пред својим навијачима са 3:1 победили тим Моравца из Заплањске Топонице, док су „црвено-бели“ против Радничког из Кочана славили са 6:2.На гостовању у Рожини, Палилула из Алексинца је тријумфовала против Наисуса са 3:0. Морава је у Житковцу поражена од Радничког из Чапљинца са 4:2, као и грејачко Јединство које је као домаћин претрпело пораз од Младости из Батушинца са 2:0.

У осталим мечевима постигнути су ови резултати:
Земљорадник – Дољевац 3:0, Добрич – Орљане 1:2 и Моравац (Чечина) – Расовача 2:4

Орљане и Расовача су и даље на челу табеле, сада са по 12 бодова. Трећу позицију заузима заузима Палилула са 10 бодова, Јединство из Грејача је на осмом месту са шест бодова, Слога је 12. а Црвена звезда 14. са по три бода и Морава на дну табеле без бодова.

„Петарда“ у Алексинцу

У трећем колу Општинске фудбалске лиге од осам одиграних утакмица три су завршене нерешеним резултатом, у три меча славили су домаћини а у два гости.

ОФК „Напредак 1929“ је у Алексинцу са 5:0 победио тим Полета из Радевца. Три бода освојио је и Вукашиновац који је са 2:1 славио против Слоге из Добрујевца, као и Дражеваца који је са 1:0 тријумфовао против Темпа из Мозгова. Као гости цео плен освојили су Борац из Трњана који је у Јаковљу поразио Победу са 6:1 и Полет из Витошевца јер је екипу Шкриљца савладао са 5:1.

Бодове су поделили Јастребац – Напредак из Крушја (0:0), Ратар – Рутевац (1:1) и Гредетин – Јединство (1:1).

На челу табеле су четири екипе: Борац, Полет (В), Вукашиновац и Напредак из Крушја са по 7 бодова. Следе: ОФК „Напредак 1929“ и Дражевац са по 6 бодова, итд.