FK Moravica, Subotinac

Суботинчани не знају за милост

На старту јесењег дела шампионата Зоне Исток, фудбалери Моравице пред својим навијачима, чак са 7:0, победили су тим Мајданпека из истоименог града. Хет-трик постигао је најбољи актер меча Ненад Милуновић, а по један гол дали су Амир, Стојановић, Спалевић и Трајковић.

После више него успешног дебија, нови тренер Моравице Горан Чудић није крио задовољство учинком својих играча:

‒ Мучили смо се првих двадесет минута док нисмо срушили чврст бедем гостију који су очигледно дошли са намером да се бране. Међутим, када је искусни Милуновић постигао први погодак све је било много лакше. До краја првог дела дали смо још два гола, а у другом полувремену још четири. Резултат је могао бити убедљивији да смо искористили десетак изгледних прилика.

Goran Čudić
Горан Чудић

‒ Ових 7:0 на самом старту првенства вероватно обећавају добру и берићетну сезону за Моравицу?

‒ Током прелазног рока у клуб је стигло неколико искусних играча, па се може рећи да је наша екипа леп спој искуства и младости. Наш циљ је јасан: освајање првог места и пласман у Српску лигу!

И у другом колу Суботинчани су домаћини. У недељу од 16:30 угостиће екипу Ђердапа из Кладова.