Nada još (uvek) postoji

Ekipe Rudar Alposa i Moravice propustile su juče priliku da pobede svoje rivale i tako osiguraju opstanak u društvu zonaša.

U vanrednom, 26. kolu Zone Istok fudbaleri Rudar Alposa poraženi su juče pred svojim navijačima od Brodoremonta iz Kladova sa 2:1. Gosti su stigli do prednosti u 46. minutu, kada je loptu koja se odbila od stative zahvatio Kovačević i sa desetak metara matirao golmana Panića. Posle greške odbrane, na 2:0 povisio je Tufaljević, a minut pre kraja poraz je ublažio Rajković.

Kovačević
Gol Kovačevića u 46. minutu

‒ Ovo je za našu ekipu bila veoma teška utakmica. Nastupili smo bez Ljubisavljevića koji je pauzirao zbog kartona. Uz to, na kraju prvog poluvremena povredio se Amir Zeka tako smo drugi deo meča igrali bez špica ‒ veli trener Rudara, Goran Čudić. – Meč jesmo izgubili, ali ne i prvenstvo. Do kraja su preostale četiri teške utakmice – dve u gostima i dve pred našim navijačima. Ako osvojimo ceo plen kao domaćini i donesemo bar bod sa gostovanja, obezbedili smo opstanak u zonaškom društvu ‒ naglašava Čudić.

Tufajević
Gol Tufajevića u 68. minutu

I naš drugi zonaš, Moravica iz Subotinca, poražen je u Gadžinom Hanu sa 1:0 od lidera prvenstva, Zaplanjca.

Četiri kola pre kraja šampionata, Moravica je na 10. mestu sa 32 boda, koliko ima i Rudar Alpos na 11. poziciji.

Zonu bi, kako stvari stoje, trebalo da napuste četiri najlošije plasirane ekipe.